Magdalena Bezat LOST AND FOUND

Trójka artystów naszej katedry na międzynarodowej wystawie „Pomiędzy – formą, materią, skalą”

Galeria OD DO zaprasza na wystawę prac Magdaleny Bezat LOST AND FOUND.

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 maja 2023 r. o godz. 12.00 w galerii Katedry Architektury Wnętrz przy Szosie Bydgoskiej 50/56.

Pomiędzy – Formą, Materią, Skalą” to druga międzynarodowa wystawa prezentowana w BWA „ U Jaksy” w Miechowie. Tym razem uczestnikami projektu są nauczyciele akademiccy takich ośrodków artystycznych jak: Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, w Helsinkach – Finlandia, Akademia Sztuk w Bańskiej Bystrzycy – Słowacja, oraz artyści związani z UMK w Toruniu i UAP w Poznaniu.

Magdalena Bezat (ur.1979, Łódź) Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Makowskiego. W 2005 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, na kierunku Wzornictwo, specjalność: projektowanie tkaniny w Pracowni Dywanu i Gobelinu prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak i prof. Mariusza Kowalskiego. W 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie w rodzimej uczelni. Jest laureatką nagrody Fabryki Dywanów „Kowary” (2009). W tym samym roku została członkiem Nowej Grupy Kujawskiej we Włocławku. Od 2008 roku nauczyciel tkaniny artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku. Uczestniczka licznych wystaw m.in. Międzynarodowe Biennale Tkaniny, Chiny 2020, Międzynarodowe Biennale Obrazu, Mołdawia 2021.